SEKTÖRE BAĞLILIĞIMIZ

Fitó Tohum'un küresel tarım sektöründeki yerini öne çıkaran faktörlerden birisi, çalışanlarımız aracılığıyla bu alanda faaliyet gösteren çeşitli derneklere katılımımızdır.

 

  • Sektörde bulunan 30'dan fazla dernekte yer alıyoruz.

  • Bu derneklerin geliştirilmesi için 150.000 Euro' dan fazla katkıda bulunuyoruz.

Şirket ve sektör için 2018'deki önemli bir kilometre taşı, Fitó Tohum'un Kurumsal işler ve İş Geliştirme Direktörü Eduard Fitó'nun 2019-2021 dönemi için Uluslararası Tohum Federasyonu Başkanı olarak seçilmesi oldu. Eduard Fitó, 72 ülkede bulunan merkeziyle neredeyse tüm dünyada faaliyet gösteren, yüzlerce aile işletmesi, KOBİ'ler ve çeşitli çok uluslu tohum yetiştiricilerini temsil etmektedir.

Büyük ulusal ve uluslararası dernekler:

International Seeds Federation

Uluslararası Tohum Federasyonu (ISF), tohum sektöründe dünya çapında en önemli dernektir ve yılda bir düzenlenen kongresi dünyanın en iyi tohum şirketleri için önemli bir buluşma noktasıdır.

European Seeds Association

Avrupa Tohum Derneği (ESA), 2000 yılında Avrupa tohum endüstrisinin sesi olmak amacıyla kurulmuştur. Tarım bitkileri, bahçe sebzeleri ve süs bitkileri türlerinin araştırma, geliştirme, üretim ve pazarlanmasında faal olan dernekler, şirketler ve kurumların çıkarlarını temsil eder.

Asociación Nacional de Obtentores Vegetales

Ulusal Sebze Yetiştiricileri Derneği (ANOVE), tarım-gıda sektöründe yeni sebze çeşitlerinin araştırılması, geliştirilmesi ve işletilmesi aracılığıyla ek değer yaratmaya adanmış şirketleri ve kamu merkezlerini bir araya getiren İspanyol dernektir.

 

ANSEME

ANSEME, Portekiz'de bulunan ve tohum elde etme, tohum üretimi ve/veya tohum satışı konusunda uzmanlaşmış olan, küçük aile şirketlerinden çokuluslu büyük şirketlere kadar tüm şirketleri, ortakları olarak bünyesine almaktadır. Misyonu, sektörün düzgün işleyişini sağlamak, pazarın ihtiyaçlarına uygun özelliklere sahip kalitede ve miktarda tohum tedarik etmektir.

ANSEME, ortak şirketleri ile Tarım Bakanlığı'nın resmi hizmetleri arasında bir bağlantı görevi görür. Ek olarak şimdilerde toplumsal kurumlarla ilişki de sağlamaktadır.

Assosementi

Assosementi, İtalyan Tohum Birliğidir. İtalya'daki bitki ıslahçıları, tohum şirketleri ve özel tohum distribütörlerinden oluşan tüm tohum endüstrisini ulusal düzeyde temsil eder.

 

UFS

UFS (Union Française des Semencers), tohum şirketleri ve bitki ıslahçılarının oluşturduğu Fransız Tohum Birliği'dir. Mart 2009'da kurulan UFS, Fransa'da ve tüm dünyada tohum endüstrisi ve bitki ıslahının tanıtımı ile ilgilenen ticari bir dernektir. UFS, 3 temel etkinliğe (bitki ıslahı, tohum üretimi ve tohum pazarlama) sahip 135 Fransız tohum şirketini bir araya getirir

TSÜAB

TSÜAB, Türkiye Tohum Sanayicileri ve Tohum Üreticileri Alt Birliği'dir. TSÜAB, ulusal ve uluslararası pazarlarda tohum üretim, geliştirme ve pazarlama şirketlerini kapsamaktadır. Şu anda 921 şirket bu organizasyonun bir parçasıdır.

 

TÜRKTED

TÜRKTED, Türkiye'de tohum endüstrisinin farklı aşamalarında faaliyet gösteren şirketleri tek çatı altında toplayarak bunları tek ses olarak ve güçlü bir şekilde temsil etmektedir. TÜRKTED üye şirketleri, bu endüstriyi etkileyen ortak sorunları çözmenin ve tüm toplumu ilgilendiren ortak hedeflere ulaşmanın en doğru yolunun ortak çaba ve kolektif girişimciliğe odaklanma olduğu konusunda fikir birliğindedir.

AIB

AIB, bahçe tohumları sanayisindeki ana şirketleri temsil eden uluslararası bir dernektir. Üye şirketler, sebze yetiştiriciliği ve tohum üretiminde inovasyon yoluyla sürdürülebilir bahçeciliği desteklemeyi taahhüt eder.

AIB'nin misyonu, üyelerimizin fikri mülkiyet haklarının ihlallerini önlemek ve bunlarla mücadele etmektir. Birçok ülkede, bölgesel ve ulusal tohum birliklerinden ve fikri mülkiyet hakları uygulama yetkililerinden oluşan ağa bağlı bulunmaktayız.

AMSAC

AMSAC, neredeyse 50 yıldır Meksika'da tohumlama ve bitki genetiği araştırması için, iyileştirilmiş tohumların üretimini ve kullanımını teşvik eden sivil bir dernektir. AMSAC, Meksika'da tohumlama için tohum ile ilgili tüm konularda ulusal ve uluslararası bir referanstır.

Tohum sanayisindeki hizmet sağlayıcıların yanı sıra, tohum üreten, araştıran ve pazarlayan 70 ulusal ve uluslararası üye şirketin gönülden bağlılığıyla, iyileştirilmiş tohum üretimi ve pazarlamasının %85'ini temsil etmektedir.

FSII

Bitki bilimi sektöründe yer alan ve 40 üye tarafından Ar-Ge üzerine dayalı olarak yürütülen bir kuruluş olan Hindistan Tohum Sanayisi Federasyonu (FSII), çalışmalarını ülkede yüksek performanslı ve kaliteli gıda, yem ve lif tohumları üretimine adamıştır. Üye şirketler, araştırma tabanlı ıslah uygulamaları ve tohum teknolojileri ile uğraşmakta ve teknoloji tabanlı bu tarım çözümlerinin çiftçiler tarafından benimsenmelerine olanak sunmakta, bu vasıtayla da hasat öncesi ve sonrası kayıplar en aza indirilerek zirai üretkenliğin sürdürülebilir şekilde iyileştirilmesi sağlanmaktadır.

 

Fitó distribütörü mü olmak istiyorsunuz?

STohumlarımızı pazarlamakla ilgileniyorsanız, sizi 70'in üzerinde ülkeye yayılmış olan dağıtım ağımıza katılmaya davet ediyoruz.
Lütfen bölgenizdeki satış temsilcimizle iletişime geçin.

Más información

BİZE ULAŞIN

Dünya çapındaki satış ağımızla iletişime geçin

Semillas Fitó Türkiye

AOSB 2. Etap 22.
Cad No: 13
07190, Dösemealtı Antalya
T. +90 242 258 0184

destekturkey@semillasfito.com ​