HAKKIMIZDA

Fitó Tohum

1880 yılında Barcelona'nın Sant Martí de Provençals bölgesinde kurulmuş çok uluslu bir İspanyol şirketidir. Bu 130 yılı aşkın sürede, küçük bir tohum şirketinden, sebze çeşitleri ve geniş tarla tohumların genetik iyileştirme, üretim ve dağıtımı alanında sektörde lider çokuluslu şirketlerden biri haline gelmiştir.

Şirket, büyümeyi ve uluslararasılaşma mücadelesini göğüslemeyi başarmıştır. Bu büyümenin anahtarı, yıllık cirosunun %15'inden fazlasını aktardığı Ar-Ge ve İnovasyon'a olan bağlılığı olup, tarım sektöründe araştırmaya en çok yatırım yapan şirkettir.

Şu anda cirosunun %65'i, 70'ten fazla ülkedeki satışlarıyla ihracata denk gelmektedir.

Fitó Tohum, Akdeniz ve Güney Amerika pazarlarında açık ara liderdir ve 10 ülkede daha bulunan 10 şubesi ile birebir varlığını sürdürmektedir. Bu merkezlerin çoğunun kendi ofisleri, araştırma merkezleri, test alanları ve her tohumu iyileştirmek ve yerel toprak ve iklimlere adapte etmek için birlikte çalıştığı yüzlerce çiftçi bulunmaktadır.

Bağımsızlığımızı koruma ve aile işletmesi olma konusunda güçlü bir taahhüdümüz var. İşimiz, tohum üzerine uzmanlığımız aracılığıyla, işini geliştirmesine yardımcı olmak için çiftçi ile beraber çalışmaktır. Buna ek olarak, geniş bir tecrübeye sahip ve sektörü iyi tanıyan personelimizle, iyileştirmeler ve piyasa trendleri hakkında danışmanlıkta bulunmaktayız.

SEBZELER

Sebze bölümünde, bazılarında pazar lideri olduğumuz yedi ana tür bulunur; bunlar bölgelere göre domates, biber, patlıcan, kavun, karpuz, salatalık ve kabaktır ve bunların yanı sıra fasulye, bakla ve tatlı mısır gibi bazı baklagiller de mevcuttur.

Katalog, Akdeniz'in farklı bölgelerine, ılıman ve subtropikal iklimlere uyarlanmış 500'den fazla çeşit sunmaktadır.

Llavaneras'ta (Barselona) ve Arica'da (Şili) 2 üretim merkezi ve 6 farklı ülkede araştırma merkezi bulunmaktadır: Cabrera ve Almería (İspanya), Sicilya (İtalya), Antalya (Türkiye), Culiacán (Meksika), Bangalor (Hindistan) ve Florida (ABD).

Tüketicinin son yıllarda ortaya çıkan yeni ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlanan Fitó Foodture; kalite, sağlık, yeni lezzetler ve şekiller gibi talepleri karşılamak amacıyla bahçecilik çeşitlerinde yeni kavramlar geliştiren yenilikçi bir konsepttir.

TARLA BİTKİLERİ

Tarla Bitkileri bölümü dört ana üründe uzmanlaşmıştır: Mısır, ayçiçeği, yem bitkileri ve sorgum.

Kuru koşullar, sıcak koşullar, termal ve hidrik stres koşulları için çok özel ürünleri içeren geniş bir yelpazeden oluşan 15 mısır segmenti ve 6 ayçiçeği segmentinde çalışır.

Barbens (İspanya) yerleşimli Güney Avrupa'nın en büyük işleme ve lojistik merkezi, Antalya'da (Türkiye) bulunan bir üretim merkezi ve de şu noktalarda bulunan 5 araştırma merkezi mevcuttur: Cabrera, Barbens ve Don Benito (İspanya), Delley (İsviçre) ve Bangalor (Hindistan).

YEŞİL ALANLAR

Yeşil Alanlar departmanı, her türlü iklim alanına ve koşula uyarlanmış yeşil alanların ve spor sahalarının oluşturulması ve yenilenmesi için çeşitli çözümler sunar.

Biri Lleida'da (İspanya), diğeri Antalya'da (Türkiye) olmak üzere iki lojistik merkezi bulunmaktadır. Burada karşılama, temizlik, bakım, karışım şartlandırma, paketleme ve nakliye yapılmaktadır.

HOBİ

Hobi bölümü, kendi sebzelerini yetiştiren ve bahçesine gönül veren, profesyonel olmayan amatör çiftçiler için bir ürün serisi üzerinde çalışır. Fitó, Fitó Hobby ve Eurogarden markaları altında bahçe sebzeleri, çiçekler, aromatik bitkiler, çimenler ve baklagillerden oluşan geniş bir tohum yelpazesi sunmaktayız.

BİZE ULAŞIN

Dünya çapındaki satış ağımızla iletişime geçin

Semillas Fitó Türkiye

AOSB 2. Etap 22.
Cad No: 13
07190, Dösemealtı Antalya
T. +90 242 258 0184

destekturkey@semillasfito.com ​