HABERLER

Türkiye’deki Yyeni ofisimiz

22.02.2021

Uluslarasılaşma sürecinde şube ağını genişletmeye devam eden Fitó Tohum, bu sayede müşterileri ve çalışanları arasındaki yakınlığı teşvik ediyor ve güçlendiriyor. Türkiye ayağında da, tüm tesislerini yenilediği iki yılı aşkın bir süreci yakın zaman önce tamamlamış bulunuyor.

Antalya Fitó Tohum AR-GE+İ ekibimiz, 2018 Haziran ayı başlarında Antalya’nın kuzeybatısında bulunan Kurşunlu’da yeni bir iyileştirme istasyonuna taşınmaya başlamıştı. Nihayet Temmuz 2020’de personelimiz, daha verimli ve modern bir çalışma ortamı sunan yeni merkeze yerleşti.

Tarım Çiftliği Sorumlusu Süleyman Hilmi Mercan, Bahçecilik Bölge Müdürü Utku Ersoy ve Şirket Ortağı Leandro Domínguez ile bu gelişmelerin bize kattıkları üzerine konuştuk.

Yeni iyileştirme istasyonu ve yeni ofisler hakkında düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Süleyman: Hayatımızın üçte birlik kısmını işyerimizde geçirdiğimizi düşünürsek, bu yeni tesisler bize çalışırken geçirdiğimiz süre içinde verimli olmamızı sağlayan bir ortam sunuyor. Çalıştığım şirket Fitó Tohum’la olan bağımın artık çok daha güçlü olduğunu hissediyorum. Bu kadar iyi çalışan bir ekibin bir parçası olmak çok güzel. İnsanlar sadece kendi kişisel başarılarından değil, çalıştıkları şirketin başarısından da pay alır ve de bundan gurur duyarlar. Memnun olduğu bir ortamda çalışmayı ve üretmeyi herkes arzu eder.

Utku: Yeni ofiste kendimi rahat hissediyorum. O kadar sessiz bir ortam ki, çok daha konsantre bir şekilde çalışabiliyorum. Yeni ofis daha uyumlu bir ortam yarattı ve satış ekibiyle iyileştirme ekibinin kolayca iş birliği yapmasına imkân tanıyor, biz de böylece iyileştirme ekibiyle beraber çalışıyoruz. Yardıma veya herhangi bir iş birliğine ihtiyacımız olduğunda diğer ekibe ulaşmak çok kolay. Ayrıca istediğimiz zaman toplantı düzenleyebiliyoruz.

Leandro: Bu proje üzerinde iki yıldır çalışmaktayız. Başladığımızda kolay olacağını düşünmüştük ancak ilerledikçe ve ayrıntılarla karşılaştıkça, başta düşündüğümüzden çok daha önemli bir proje olduğunun farkına vardık. Dahası, personelimizin çalışmalarını ortaya koyacağı yer olacağından hem güzel hem de rahat bir yer olmasını istedik. Karşımıza çıkan tüm engellere rağmen bu işin üstesinden iyi geldiğimizi düşünüyorum. Takım olarak çok çalıştık ve ortak bir hedef için hepimiz mücadele ettik, ki bu da işin en tatmin edici kısmı oldu.

Türkiye ekibi için bu değişim neyi ifade ediyor?

Leandro: Türkiye’de iyileştirme istasyonu için uygun bir konum bulmak pek de kolay olmadı; bu nedenle de Türkiye’deki iyileştirme ve yetiştirme ekibinin güzel bir ofiste çalışabilmesini sağlamak bayağı zamanımızı aldı. Ancak nihayetinde bunu başardık. Ekibin yeni tesisten çok memnun olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca böylesi bir çalışma ortamı sunabildiği için şirketin de çok memnun olduğunu söyleyebilirim.

 Yeni tesis hakkında sizce müşterilerimiz ne düşünecek?

Süleyman: Buraya kadar gelen müşteri, böylesi temiz, düzenli ve güzel bir yer gördüğünde kendini hem rahat hem de değerli hissedecektir. Şirket hakkındaki izlenimleri olumlu olacaktır.

Utku: Müşterilerimiz istasyonu ve ofislerimizi ziyaret ettiklerinde güçlü ve profesyonel bir şirket olduğumuzu görüyorlar. Yeni mekanımızı çok beğeniyorlar.

Fitó Tohum şu anda dünya çapında on şubeye sahip olup, diğer 10 ülkede ise doğrudan bulunmaktadır. Şirketin uluslarasılaşma stratejisi, firmanın fark yaratan bir değeri olan yakınlık ilkesine dayanır. Bu değer, yerel iklim ve toprak şartlarına göre uyarlanmış tohumlar kullanarak çiftçinin işlerini geliştirmesine yardımcı olmak üzere çiftçiyle beraber çalışmayı amaçlamaktadır.

  • Paylaş:

Son Haberler

08.04.2022

Semillas Fitó Hindistan'daki şubesi sayesinde güneydoğu Asya‘da büyüyüp gücünü sağlamlaştırdı

28.02.2022

Passeig del Born'daki Fitó Tohum dükkânı

15.03.2021

Fitó Tohum’un çıkardığı ilk çeşitlerin hangileri olduğunu biliyor musunuz?

20.01.2021

Güneydoğu Asya'ya oynuyoruz

BİZE ULAŞIN

Dünya çapındaki satış ağımızla iletişime geçin

Semillas Fitó Türkiye

AOSB 2. Etap 22.
Cad No: 13
07190, Dösemealtı Antalya
T. +90 242 258 0184

destekturkey@semillasfito.com ​