HABERLER

ESTA SERTİFİKASI ALDIK

29.10.2020

Avrupa Tohum Birliği'nin kalite sertifikası ESTA (European Seed Treatment Assurance), tohum işleme prosesinin ve elde edilen işlenmiş tohumların yasal merciler ve tohum sanayii tarafından tanımlanmış gereklilikleri karşıladığını belgeler. Bitki sağlığı ürünlerinin en düşük miktarda ve doğru şekilde kullanımı ile beraber azami verimlilik ve asgari çevresel zararı hedefleyen bu sertifikasyon, böylece gıda, yem ve liflerin sürdürülebilir şekilde üretimini garanti eder.

Fitó Tohum olarak Kalite Politikamız doğrultusunda, hem mısır tohumlarımızın (tatlı mısır haricinde) üretimi ve işlenmesinde müşterilerimize en üst düzeyde güvenlik sunmak, hem de çevreye katkıda bulunmak amacıyla, İspanya’nın Leida şehrinde bulunan Les Cases de Barbens lojistik ve işleme merkezimizi sertifikalandırma yoluna çıkmaya karar verdik. Denetim onaydan geçti ve 19 Ekim tarihinde SGS Almanya kuruluşu tarafından sertifikalandırıldık.

Bu sertifika sayesinde, tohumu tarlada ve açık havada değil, beton bir ortamda kontrol altında doğrudan işlediğimiz için daha az insektisit kullanmak zorunda kalıyor, bu sayede çevrenin korunmasına katkıda bulunuyoruz.

ESTA yönetmelikleri, sertifikasyon kapsamında tohum temizliğinden işlenmiş tohum kullanımına ve pazarlanmasına kadar 7 faaliyet öngörmektedir. Bu sayede ESTA; tohum kalitesi, işlenmesi ve takiben kullanımı ile beraber tedarik zinciri boyunca gerekli tüm süreci yöneten bir güvence sistemi sağladığından tohum endüstrisine destek olur.

  • Paylaş:

Son Haberler

15.03.2021

Fitó Tohum’un çıkardığı ilk çeşitlerin hangileri olduğunu biliyor musunuz?

22.02.2021

Türkiye’deki Yyeni ofisimiz

20.01.2021

Güneydoğu Asya'ya oynuyoruz

14.10.2020

#BuÜlkeyiBirlikteBesliyoruz

BİZE ULAŞIN

Dünya çapındaki satış ağımızla iletişime geçin

Semillas Fitó Türkiye

AOSB 2. Etap 22.
Cad No: 13
07190, Dösemealtı Antalya
T. +90 242 258 0184

destekturkey@semillasfito.com ​