HABERLER

Barselona dünya tohum sektörünün en büyük buluşmasına ev sahipliği yaptı

23.05.2022

Fitó Tohum, müşterileri, işbirlikçileri, dostları, çalışanları ve sektördeki şirketleri bir kokteyl ile ağırladı

Uluslararası Tohum Federasyonu (ISF), 2022 Dünya Tohum Kongresi'ni 16-18 Mayıs tarihleri arasında Barselona şehrinde gerçekleştirdi. Buluşma, pandemi nedeniyle iki yıl verilen aradan sonra tekrar yüz yüze yapıldı. “Sowing a vibrant future” (Hayat dolu bir geleceğin tohumlarını ekmek) sloganı altında tohumun potansiyeli, topluma ve sektörün gelişimine katkıları vurgulanmak istendi. Eduard Fitó tohumun değerini şöyle ifade etti: "Tohumlar nihai maliyetin küçük bir kısmını temsil etseler de tüm zincir sürecinde kattıkları değer nedeniyle olağanüstü bir öneme sahiptirler.”

Hafta boyunca sunulan etkinlikler arasında Fitó Tohum’un gerçekleştirdiği etkinlik çok özeldi. Müşterileri, işbirlikçileri, dostları, çalışanları ve sektördeki şirketler arasından davet ettiği 180’den fazla kişi, uzun yıllar boyu Barselona'nın ticaret ve tarım açısından stratejik bir yerleşim yeri olmuş olan, şimdiyse şehrin en sembolik binaları arasında yer alan Llotja de Mar'da bir gece geçirdi. Kongreyi Barselona'da yapmak, bize misafirlerimizi ağırlayarak, Fitó Tohum’un son 140 yılda yaşadığı evrimi yakından anlatma ve şirketin gelecekle ilgili görüşlerini sunma fırsatı verdi.

 Kongrenin son gününde Ulusal Bitki Yetiştiricileri Birliği (ANOVE), Mercabarna’da gastronomi ve sektörün yeni trendleri temalı bir gün düzenledi. Eduard Fitó temsilciliğindeki Fitó Tohum, çok ilginç bir tartışmaya katıldı. Tartışma şöyle başlıyordu: “The role of plant breeding along the modern food supply chain: contributions, challenges, threats and expectations.” (Modern gıda tedarik zinciri boyunca bitki ıslahının rolü: Katkılar, zorluklar, tehditler ve beklentiler.) Böylece, üretim ve tarım-gıda sektörünün görünürlüğünü artırmak için, geliştirilecek stratejilerin odağına nihai tüketiciyi koyarak, sektördeki şirketler arasında tohumdan pazarlamacılara kadar daha büyük bir iş birliği ihtiyacı olduğu gündeme getirildi.

 

  • Paylaş:

Son Haberler

17.10.2022

FITÓ TOHUM HOBBY, EN SON GERÇEKLEŞTİRİLEN IBERFLORA FUARI'NA KATILDI

07.10.2022

FITÓ TOHUM, FRUIT ATTRACTION FUARINDA TÜKETİCİLERDEN ESİNLENDİĞİ YENİ ÜRÜNLERİNİ SUNDU

01.06.2022

Fitó Tohum, müşterilerine ESADE'de yönetici geliştirme eğitimi sundu

08.04.2022

Semillas Fitó Hindistan'daki şubesi sayesinde güneydoğu Asya‘da büyüyüp gücünü sağlamlaştırdı

BİZE ULAŞIN

Dünya çapındaki satış ağımızla iletişime geçin

Semillas Fitó Türkiye

AOSB 2. Etap 22.
Cad No: 13
07190, Dösemealtı Antalya
T. +90 242 258 0184

destekturkey@semillasfito.com ​