HABERLER

#BuÜlkeyiBirlikteBesliyoruz

14.10.2020

Dünya Gıda Günü'ne katılarak, bilgi paylaşma görevimiz doğrultusunda bu konuda farkındalık mesajları yayıyoruz.

16 Ekim Cuma, Dünya Gıda Günü. BM Gıda ve Tarım Örgütü FAO’nun mesajına Fitó Tohum olarak biz de katılıyoruz: Yetiştir, besle, koru. Birlikte.

Dünya Gıda Günü, korunmasız kişilerin içinde bulunduğumuz sağlık krizinden çıkmasına yardımcı olmak ve de gıda sistemlerini, artan dalgalanmalara ve iklim krizine dayanabilmeleri, herkes için uygun fiyatlı ve sürdürülebilir sağlıklı gıdalar sağlamaları ve gıda sistemi çalışanları için de iyi bir geçim kaynağı olmaları amacıyla, daha esnek ve sağlam hale getirmek için küresel dayanışma çağrısında bulunuyor.

Fitó Tohum’da, tohumdan başlayarak güvenli ve besleyici gıdalara küresel erişimi kolaylaştırmak için çalışmaktayız. Yiyeceklerin zorlu zamanlarda bile tarladan sofralara ulaşmasını sağlamak için, tüm tarım-gıda zincirinin #GıdaKahramanları olan çiftçilerimiz ve işçilerimizle karşılıklı güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kuruyoruz. Buna ek olarak, açlığın bulunmadığı bir dünyaya ulaşmak ve iklim değişikliğinin getirdiği zorluklara göğüs germek için FAO tarafından gerekli görülen, gezegenimizin korunmasını teşvik eden sürdürülebilir bir inovasyon uyguluyoruz.

Sosyal taahhütlerimiz doğrultusunda ve daha fazla farkındalık yaratmak amacıyla, gıda atıkları, tarım sektöründeki zorluklar ve dünyadaki açlıkla ilgili FAO'nun verilerini içeren birkaç video hazırladık.

Ayrıca, sıklıkla kafa karışıklığı ve tartışma yaratan en önemli gıda trendlerinden birini masaya koyuyoruz: Organik gıda.  Bunun için de, organik tarımın mitleri ve gerçekleri hakkında tüm işçilerimize yönelik bir web semineri düzenledik. Fitó Tohum Avrupa Satış ve Pazarlama Başkanı Israel Roca, ve HaciendasBio CEO'su Paco Casallo, “Organik gıdalar diğerlerinden daha sağlıklı mı? Sadece organik tarım ile dünyayı beslemek mümkün mü? "Biyo", "eko" ve "organik" aynı şeyler mi?” gibi bazı kavramları tartışacak ve bu konuda kendi görüşlerini paylaşacaklar.

Günümüzdeki sağlık krizi, gıda gibi en temel ihtiyaçlarımızın değerini bilmemizi sağladı. Şimdi, her zamankinden daha büyük bir farkındalıkla yaşama, besin eksikliği bulunan korunmasız toplulukları destekleme ve dünyaya besin tedarik etmek için her gün çalışan insanların yaptığı işi takdir etme zamanı.

  • Paylaş:

Son Haberler

29.10.2020

ESTA SERTİFİKASI ALDIK

01.09.2020

Fitó, Verticillium dahliae'ye karşı dirençli patlıcan tohumları geliştirmek için BATEM ile iş birliği yapıyor.

20.07.2020

Mısır tohumlarına Trichoderma uygulaması, bitkiyi su stresine karşı koruyor

15.04.2020

Salvador Peramo: 2019'un en yenilikçi 20 tohum iyileştiricisi arasına girdi

BİZE ULAŞIN

Dünya çapındaki satış ağımızla iletişime geçin

Semillas Fitó Türkiye

AOSB 2. Etap 22.
Cad No: 13
07190, Dösemealtı Antalya
T. +90 242 258 0184

destekturkey@semillasfito.com ​